Кондиціонування

Кондиціонування

Кондиціонери належать до обладнання системи кондиціонування, основне завдання якого підтримувати в приміщенні в літній та зимовий період температуру оптимальну для життєдіяльності людини. Кондиціонери з тепловим насосом в холодну пору року можуть проводити й обігрів приміщень.
Аналогічні завдання виконують і системи чиллер-фанкойлів. Основна відмінність цих систем в тому, що кондиціонування в системі чиллер-фанкойлів безпосередньо проводиться завдяки додаткового проміжного рідкого теплоносія, води або антифризу.

Коли в приміщенні внаслідок будь-яких внутрішніх або зовнішніх факторів є значне виділення вологи, а відносну вологість необхідно підтримувати на допустимому рівні, тоді застосовується осушення. Осушення повітря також можуть проводити кондиціонери. Для точної підтримки вологості в приміщеннях використовують режим осушування. Повітря догрівається на виході до температури приміщення. Центральний кондиціонер має модульну структуру, в якій знаходиться окремі блоки: секція з вентиляторами, блок охолодження, модуль нагрівання повітря. 

Крім того, в обладнанні є секція фільтрів, шумоглушник та секція зволоження (за потребою). Конструкція центрального кондиціонера може мати зовнішні модулі, які використовуються разом із чиллером-фанколами, встановленими на даху будівлі. Таке обладнання має безліч переваг: вони повністю безпечні, мають можливість регулювання температури в кожному з окремих приміщень, і немає ніяких обмежень по довжині повітроводів. Але кожен проєкт має свою індивідуальну інфраструктуру, тому немає стандартних рішень при підборі того чи іншого типу обладнання кондиціонування.