Вентиляція та кондиціонування квартир

Системи вентиляції для приватних будинків і квартир

За старою звичкою, відчинивши вранці шибу, що ми бачимо вже до вечора? Правильно, шар пилу, який завзято похрустує під ногами (на підлозі), і під ліктями (на столі). Ним же ми дихаємо, і наші сім’ї дихають ним теж.

Що ж робити? Не провітрювати? Адже потрібно надходження кисню. Яке ж рішення? Встановити в квартирі приточну систему вентиляції!

Тут слід уточнити. Під «вентиляцією» в наших будинках зазвичай мається на увазі витяжна шахта, через яку видаляється деяка частина відпрацьованого повітря з квартир. Як правило, витяжка повітря здійснюється тільки в санвузлах і кухнях. Але вентиляційна шахта абсолютно не вирішує питання з надходження чистого повітря. Тому давайте на час забудемо про цю застарілу систему, і далі мова піде про сучасні, цивілізовані методи забезпечення мешканців киснем.

Які проблеми вирішує сучасна вентиляційна система в квартирі?

Перша, як ми вже з’ясували, – пил. Оскільки повітря на вході проходить через фільтр, пил надходити в житло перестане.

  • Алергени. Їх стає з кожним днем все більше, і люди, схильні до алергії, будуть щасливі відчути позбавлення від симптомів у себе вдома.
  • Запахи. Через ту ж фільтрацію, скоротиться і надходження сторонніх запахів в ваш будинок.
  • Звуки. Не всі види вентиляції забезпечують повну звукоізоляцію від вуличного шуму, але, тим не менше, всі виграють перед відкритим вікном.
  • Дим. Всі бачили цю розкішну димку над заводами. Адже нам все це в нашому будинку ні до чого, чи не так?

Способи вентиляції житлового приміщення різноманітні, і кожна сім’я може вибрати той тип вентиляційної системи, який буде підходити для конкретної квартири.