Вентиляція та кондиціонування медичних закладів

Операційні, реанімаційні палати, пологові зали і так далі – іншими словами, ті кімнати, в яких важлива стерильність. Певна ступінь стерильності досяжна за допомогою дезінфікуючих засобів. Але існує поняття внутрішньолікарняної інфекції: частина хвороботворних мікроорганізмів потрапляють в продезінфіковане приміщення з персоналом, вагома частина поширюється повітряно-крапельним шляхом і при русі повітряних мас; деякі організми (грибки) і зовсім стійкі до дезінфекції. Єдине правильне рішення в таких випадках, з метою запобігання розмноження патогенної флори, – підтримання стабільного кліматичного стану в кімнаті за допомогою сучасних вентиляційних установок та кліматичних систем.

Забруднене повітря може вплинути на результати лабораторних досліджень. Наприклад, медичні лабораторії проводять дослідження крові та готують переливання крові. У хімічних лабораторіях вентиляція та очищення повітря є не тільки життєво важливими для здоров’я працівників, але й допомагають отримати більш точні результати при проведенні хімічних експериментів.

Особливу роль вентиляція виконує в так званих чистих приміщеннях. До цього розряду можна віднести кімнати, де велике значення має склад повітря: повинні бути повністю відсутніми або не перевищувати встановлені допустимі норми механічні суспензії, хімічні домішки, а також бактерії і мікроорганізми.

За допомогою спеціальних вимірювальних приладів визначається рівень концентрації забруднення повітря. Для різних сфер діяльності можуть бути допустимі більші або менші показники, тому чисті приміщення класифікуються за цими показниками. Відповідно класам встановлюється найбільш оптимальна система вентиляції і кондиціонування в установах.