Виконання монтажних робіт

У комплексі будівельно-монтажних робіт одним з етапів, на які необхідно звернути пильну увагу, є монтаж вентиляційних систем. Від якості вироблених монтажних робіт залежать як безпосередні характеристики роботи систем вентиляції, про які було заявлено в проекті, так і подальші умови комфорту людей в приміщенні, що в підсумку є метою установки вентиляції на об'єкті.

Монтаж є послідовністю технологічних процедур, правильне виконання яких впливає на якість, надійність і ефективність роботи систем вентиляції в подальшій експлуатації.

Перед початком робіт з монтажу вентиляційних систем слід врахувати наступні моменти:

  1. Монтаж вентиляції – це цілий комплекс робіт з монтажу кліматичного обладнання і відносяться до нього аксесуарів: монтуються самі вентиляційні агрегати, фільтри, калорифери, пристрої контролю повітря, секції повітропроводів, плюс системи автоматики, що стежать за заданими параметрами повітряного потоку, який подається в приміщення.
  2. Індивідуальність кожного об’єкта, виходячи з якої, створюється кожен унікальний проект. Проте, всі процедури монтажу виконуються згідно з нормативними документами.
  3. При виборі монтажної бригади варто врахувати і перевірити кваліфікацію монтажних бригад, які будуть займатися комплексом робіт: інженерів, техніків, монтажників.

Сучасні системи вентиляції монтуються з вбудовуванням систем автоматики, які встановлюють оптимальні параметри мікроклімату згідно заданій програмі, мають можливість управління через Інтернет і можуть вбудовуватися в схему управління будівлею. Від успішного впровадження автоматики залежить надійна робота вентиляції, її безвідмовність і сигналізація при виникненні неполадок і форс-мажорних ситуацій.

Монтаж вентиляційних систем складається з наступних кроків:

  • В першу чергу необхідно узгодити весь проект і його завдання з замовником – від цього етапу багато в чому може залежати результат роботи.
  • Далі складається графік монтажних робіт, в який внесені, по-перше, послідовність поставки матеріалів і комплекту обладнання для вентиляції, по-друге, час виконання робіт.
  • За наявним кошторисом і технічним завданням підбирається комплект обладнання та матеріалів.
  • Кожен етап проекту завершується випробуванням встановлених систем, і закриттям документів-актами виконаних робіт і виконавчими документами за проектом з відповідальними особами від замовника.
  • По завершенні всіх монтажних робіт за проектом Виконавець виробляє пуско-наладку і здає системи в експлуатацію – тут теж необхідно закриття всіх документів: актів, сертифікатів, виконавчих схем та інших, що надаються замовнику.
  • При виконанні монтажу і після пуско-налагодження Виконавець здійснює авторський нагляд за об’єктом і виконанням правил експлуатації з боку технічних служб компанії-замовника, а також проводить навчання персоналу замовника експлуатації системи і техніці безпеки, і передає всю описову документацію компанії-замовнику.